top of page

Japonské tetování - Irezumi

Irezumi tattoo, japonské tattoo, japanese tattoo.

12 best tattoo artists

Average rating 4.7

25+ different tattoo styles

10 years of tattooing experience

We have over 1000 reviews

Recenze našich zákazníků

Moje představa o černobílém rukávu s motivem lotosu byla poměrně složitá, ale Alex ji zrealizoval nad mé očekávání. Jeho schopnost zachytit podstatu a hloubku japonského umění v černobílém provedení je úchvatná. Cítil jsem se během celého procesu respektován a informován. Alex je skutečný expert v oboru japonského tetování a rád se k němu vrátím pro další umělecké dílo.

Tomáš D.

U Alexe jsem se nechal tetovat a výsledek stojí za to. Drak je prostě nádherný, barvy super a všechno. Sice to trošku bolelo, ale to je asi normálka. Moc spokojenej a určitě doporučuju!

Petr K.

Alexovi to tetování jde fakt dobře. Moje rukáv s lotosem je super, možná tu a tam nějaký drobnost, ale vždyť nikdo není dokonalej. Celkově jsem mega spokojenej a kdo chce něco v japonském stylu, tak ať jde k Alexovi!

Lucie V.

Tradice japonského tetování

Tradice japonského tetování je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších ve světě. O její vlivu říká alespoň ten fakt, že tetování od japonských mistrů zdobilo tělo, dokonce i králů – například anglický panovník Edward VII a ruský car Nikolaj II dělali tetování u nejstarších mistrů zemi vycházejícího slunce. Samozřejmě, že Japonsko mělo rozhodující vliv na detaily obrazu a styl. Klasickou symboliku japonského tetování tvoří obraz tradičních a mytologických objektů: drak, kapr, démony, květiny a tak dále. Všimněte se působivého stylu „irezumi“ – takové tetování pokrývající většinu těla, a ve starověku byly vytvářeny jehlami na dlouhém bambusu „tebori“, což trvalo až 200 hodin.

Japonsko vs. Evropa

Japonci sami věří, že v současné době pouze oni uchovali znalost opravdových pravidel výzdoby těla. Barva, tvar, složení a místo, kde bude umístěno tetování, tradičně závisí na typu japonského tetování. Důležitou složkou je také hladká hra barev a šerosvitu. V Evropě tyto tetování jsou více akceptování jako umění, které k nám přišlo ze země vycházejícího slunce, a japonští mistři, znalci irezumi nepřestávají říkat: “Jak můžete dokončit tetování za jeden den!“

Popularita v Evropě

Nyní japonská tetování nejen že neztrácí, ale získávají popularitu v evropské části světové populace. To je způsobeno především estetickou hodnotou obrazů v japonském stylu. Vzrušující proplétané znaky, obrazy zvířat a mýtické tvory jsou nezapomenutelným obraz toho, co člověk nosí na svém těle.

V Black House Tattoo tento styl tetuje většinou:

Galerie tetování

Jak se objednat?

Vyberte místo

Napište popis tetování

Přiložte fotografie referencí

Vyplňte žádost o online konzultaci

Přijďte na sezení

Anchor Form

Kontakt Formular

Wann möchtest du zum Tattoo kommen? (Sie können weitere Varianten wählen)
Barevnost tetování
Bild hochladen 1
Bild hochladen 2
Bild hochladen 3

Vielen Dank für Ihre Anfrage. Wir werden Sie bald kontaktieren.

bottom of page